Öğrendim – Öğretiyorum Programı

2018-2019 akademik yılı başı itibariyle başlatılacak bu programda öğrencilerimize aşağıdaki programlar öğretilecektir. Programın amacı katılımcı öğrencilerin eğitilmesi ve sonrasında bu öğrencilerin öğrendikleri programları diğer öğrencilere aktarmalarıdır. Eğitim saatleri programa katılan öğrencilerle birlikte belirlenecektir. Program süresi toplamda 24 saat olacaktır ve ders saatleri daha sonra belirlenecektir. Programa katılım ücretsizdir. Kayıtlar şimdiden alınmaktadır.

Eğer bu programdan faydalanmak, ilgili alan uzmanlarıyla çalışarak kendinize geliştirmek, ileride başlatacağımız diğer projelerimize aday olmak istiyorsanız ctl@tedu.edu.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Programda öğretilecek programlar:

ALGODOO - Algodoo fizik konuları için geliştirilmiş eğitsel bir yazılımdır. Kullanıcılar kod yazmaya gerek kalmadan sürükle bırak yöntemiyle kolay bir şekilde simülasyonlar oluşturulabilmektedir.

GEOGEBRA - GeoGebra, matematik ve geometriyi öğrenme ve öğretme amacıyla kullanılabilen, ilköğretimden üniversiteye kadar geniş bir kesime hitap eden özgür ve dinamik matematik yazılımıdır.

POWTOON – Powtoon konuşma balonları, şekiller, resimler, karakterler ve daha farklı multimedya araçları kullanarak bir animasyon oluşturulmasına imkan sağlayan derslerde ve farklı yerlerde kullanabileceğiniz sunum aracıdır.

GOOGLE E-DOCs – Ofis programlarının internet üzerinden kullanımı, ve anket hazırlama aracıdır (internet temelli CV hazırlama gibi konuları da kapsayacaktır).

Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz ile daha sonra başka projelerde çalışmayı planlıyoruz.

Programa katılabilme şartı:

  • TED Üniversitesi öğrencisi olmak.

NOT: Eğitim sonrası katılımcılardan öğrendikleri programlardan en az 1 tanesini 3 öğrenciye öğretmeleri beklenmektedir.