Akademik Akran Desteği Programı

TEDÜ Öğretme ve Öğrenme Merkezi (CTL) Akademik Akran Desteği Programı (Tutoring Programı) akran temelli bir program olup lisans öğrencilerine matematik, fizik, ekonomi ve bilgisayar alanlarında birebir ve küçük grup akademik desteği sağlar. CTL, TEDÜ öğrencilerine bireysel ya da grup akademik destek hizmetlerini ücretsiz sağlamaktadır.

Programın Özellikleri

Akademik Akran Desteği Programından yararlanabilmek için CTL ofisine uğrayarak, ofiste bulunan akran destekçisinden (tutor) destek alınabilir. Randevu gerekmemektedir. CTL Ofisine uğramadan önce destek almak istediğiniz dersin destekçisinin çalışma programına bakmanız önerilmektedir.

Akran destekçileri hafta içinde 09.00-18.00 arasında hizmet vermektedirler. Desteğe ihtiyaç duydukça akran destekçisini ziyaret edebilirsiniz.

Akran desteği MATH 101-102, MATH 103, MATH 111-112, PHYS 105-106, CMPE 101-211 ve ECON 101-102 dersleri için bulunmaktadır.

Akran Destekçileri Neler Yapabilirler ve Yapamazlar?

Akran destekçileri öğrencilere iki şekilde destek olabilirler: Kuramsal/kavramsal konuları açıklarlar ve problemlerin nasıl çözüleceğini gösterirler. Akran destekçileri, sizin için problem setlerini çözmez ve ödevlerinizi yapmazlar. Akran destekçileri girmediğiniz dersleri telafi etmezler ve yeni bir konuyu öğretmezler.

Ne Zaman ve Nerede?

Akran destekçileri Pazartesi-Cuma arasında CTL’in 340 No’lu ofisinde bulunmaktadırlar. Milli ve dini bayramlarda, dönem tatillerinde ve yaz döneminde akran desteği hizmeti verilmemektedir.

Akademik Akran Desteği Programına Yönelik Yorumlar/Sorular

Programa yönelik yorumlarınızı, sorularınızı, ya da önerilerinizi ctl@tedu.edu.tr(link sends e-mail) yadaerdem.aksoy@tedu.edu.tr(link sends e-mail) adresine gönderebilirsiniz. Geribildirimleriniz bizim için önemlidir ve mümkün olan en kısa zamanda cevaplanır.